خانه / مقالات اموزشی / سئو / الگوریتم های گوگل
الگوریتم پاندا
الگوریتم پاندا

الگوریتم های گوگل

هر مدیر وب سایتی که می خواهد بهینه سازی سایت خود را انجام دهد باید از الگوریتم های موتورهای جست و جوی گوگل آگاه باشد و از تخلف دوری کند تا مورد جریمه گوگل قرار نگیرد. در واقع گوگل از الگوریتم های خاصی استفاده می کند تا به سایت ها رتبه دهد .

از الگوریتم های گوگل می توانیم به الگوریتم پنگوئن و مرغ مگس خوار و پاندا اشاره کنیم. اما تفاوت ها وکارایی هر یک از این الگوریتم ها کدام است؟الگوریتم گوگل پاندا و گوگل پنگوئن بر روی شناسایی اسپم ها تاکید دارند، الگوریتم گوگل پاندا می تواند محتوای نامناسب و یا مطالبی که از سایت های دیگر کپی شده است ( محتوای ضعیف و ناقص ،محتوای تکراری و یا محتوای با کیفیت پایین) را بررسی کند و  روش های متقلبانه در داخل سایت مانند کلوکینگ و… را مورد ارزیابی قرار می دهد و گوگل پنگوئن وظیفه شناسایی لینکهای اسپم و سایت های اقدام به خریداری لینک برای بهبود رنکینگ خود می کنند را عهده دار است. هر دو الگوریتم در حال مبارزه با سئوی سیاه هستند و پاندا و پنگوئن نیز حیواناتی سیاه و سفید می باشند.

الگوریتم جدید گوگل یعنی مرغ مگسخوار بر خلاف این دو الگوریتم یک الگوریتم ضد اسپم نیست بلکه الگوریتمی برای تجزیه و تحلیل عباراتی است که کاربر برای جستجو وارد کرده است.برخلاف تصور بسیاری از افراد که گمان می کنند که الگوریتم جدید گوگل موجب سقوط رتبه سایتشان شده است نه تنها موجب سقوط رتبه بسیاری از سایت ها نشده است بلکه بسیاری از سایت ها که راهنمایی خوبی با توجه به محتوای درست سایت خود برای کاربران داشته اند رتبه بالایی کسب کرده اند.

گوگل با این کار می تواند نتایج بهتری را به کاربران نمایش دهد و با استفاده از الگوریتم مرغ مگس خوار می تواند نتایج خود را بهبود بخشد. با استفاده از این الگوریتم ویا به نقل از مدیر گوگل این  موتور جدید ،گوگل پرس و جوی کاربران را به خوبی متوجه می شود و آن ها را به محتوای مناسب هدایت می کند.

در واقع الگوریتم جدید گوگل تاثیری در نتایج رتبه بندی به طور مستقیم ندارد و صرفا عباراتی را که کاربر جستجو کرده بررسی می کند و بر اساس خواسته های کاربر سعی میکند بهترین نتیجه را نمایش دهد. با این اقدام گوگل دارندگان وب سایت های مختلف را به داشتن محتوای مناسب تشویق کرده است . زیرا از طریق جست و جوی کاربران مرغ مگس خوار آن ها را به همان محتوا راهنمایی میکند.

الگوریتم دیگری به نام کبوتر نیز موجود است که جزئیات زیادی از آن منتشر نشده است.

درباره آموزشگاه نوین آی تی

همچنین ببینید

آموزش برنامه نویسی جاوا

نحوه نام گذاری متغییر های جاوا

مطلب جدیدی که در این آموزش قرار است فرا بگیریم نحوه صحیح نامگذاری متغیر ها ...

دیدگاهتان را بنویسید

علی طاهری آموزشگاه طراحی سایت نوین آی تی 021-88283800 info(@)novin-it.net