خانه / مقالات اموزشی / طراحی وب سایت / درآمد حاصل از طراحی وب سایت
کسب درآمد از طریق طراحی سایت
کسب درآمد از طریق طراحی سایت

درآمد حاصل از طراحی وب سایت

یکی ازسؤالاتی که ازسوی افرادی که تصمیم دارند وارد شغل طراحی سایت شوند مطرح می شود در رابطه با درآمد حاصل از این شغل می باشد و یا می پرسند که آیا ارزش دارد که ماهها زمان بگذاریم و فتوشاپ وسایرنرم افزارهایی که برای طراحی سایت موردنیازاست را یاد بگیریم تابتوانیم یک طراح سایت شویم ؟

سوالی که اغلب در ذهن علاقمندان به طراحی خصوصا” در ابتدای کار وجود دارد این است که چه راه های مختلفی برای کسب درآمد و امرار معاش در زمینه طراحی وجود دارد؟ در این ارسال نگاهی خواهیم داشت به برخی از راه های بسیاری که می توانید به عنوان یک طراح وب و یا گرافیست در آنها مشغول به کار شده و کسب درآمد کنید . برای هر یک از روش ها لیستی ازمعایب و مزایا و سخنی کوتاه از یک طراح که با آن شیوه کسب درآمد می کند آورده شده است .شاید یکی ازراحت ترین پاسخ های این پاسخ است که موفقیت در این شغل بستگی به میزان توانایی وپشتکار شما دارد .شغل طراحی سایت ازلحاظ درآمد ازدرآمد مناسبی برخوردار است و بستگی دارد که شما دراین زمینه درچه حدی فعالیت داشته باشید ویا برای چه کسی کاربکنید

برخی از طراحان از ترکیب این راهکارها برای کسب درآمد استفاده میکنند .

۱٫کار برای کارفرما

رایجترین راه برای طراحان به منظور امرار معاش ، کار برای کارفرما و مشتریان است . در این شیوه طراح ممکن است به صورت پروژه ای و آزاد برای مشتریان و یا به عنوان کارمند برای یک شرکت کار کند و یا بلند پروازانه خود اقدام به تاسیس شرکت کند . طراحی وب و طراحی واسط های کاربری برنامه های تحت وب هنگامی رضایت بخش است که شما بتوانید سود مستقیم مشتری از معیارهای مهم و تاثیرگذار مثبت از طراحی خود را مشاهده کنید. اینکه توانسته اید کیفیت و ترافیک بازدیدکننده های سایت مشتری را افزایش دهید یا باعث درآمد بیشتر برای آنها شده اید و یا بی نهایت بازخورد مثبت از بازدیدکننده ها دریافت شده است و یا هر پیشرفت قابل اندازه گیری دیگر که نتیجه و حاصل طراحی شما باشد ، می تواند بخشی از رضایتمندی و لذت شما در کار باشد .

هدف شرکت ها از طراحی وب سایت کسب درآمد از آن می باشد که این کسب درآمد معمولا از طریق جذب مشتریان جدید مجموعه می باشد که به آن امروزه بازاریابی اینترنتی می گویند. طراحی وب سایت جزو فعالیت های تبلیغاتی شرکت ها می باشند و از طریق آن شرکت ها می توانند خود را معرفی نموده و از طریق وب مشتریان جدیدی کسب نمایند. شرکت ها با صرف هزینه و توسط تیم ها و شرکت های طراحی سایت کار راه اندازی و ساخت وب سایت را انجام می دهند و معمولا هدف اصلی از راه اندازی وب که جذب مشتریان جدید می باشد فراموش می گردد و صرفا از وب سایت به عنوان کاتالوگ اینترنتی استفاده می گردد تا زمانی که مشتری درخواست پروفایل کاری نموده بتواند از طریق وب پروفایل کاری شرکت را مطالعه نماید. بازاریابی از طریق اینترنت کار ساده ای نیست و نیاز به برنامه ریزی درست، پشتکار و صرف هزینه دارد

۲٫طراحی در خانه

برای کسانی که می خواهند به عنوان یک کارمند کار کنند ، شیوه قبلی تنها گزینه نیست . شما می توانید کلیه کارهای شرکتی را که در آن استخدام هستید در خانه انجام دهید . معمولا” این شیوه کاری برای شرکت های بزرگی که به اندازه کافی کار برای انجام دادن دارند ، توسط تیم های کوچک انجام میشود .

وب سایت ها هر هفته تغییر میکند چرا که همواره به دنبال ارتقاء طراحی و پیاده سازی ویژگی های جدید هستیم . در این نوع ما عاشق نظارت بر نحوه استفاده کاربران از سایت هستیم و همواره استفاده از آنرا آسانتر می کنیم . در مقایسه با کار در یک شرکت طراحی وب ، کار در منزل را بیشتر افراد ترجیح میدهند. بعد از طراحی برای یک نام تجاری ، شما چهره طراح آن برند شناخته میشوید و نه صرفا” انجام دهنده یک کار وب .

۳٫فروش قالب و تم

با به وجود آمدن وب سایت های بسیاری در زمینه فروش قالب مانند ThemeForest، جمعیت رو به رشد زیادی از طراحان ، همه و یا بخشی از در آمد خود را از فروش قالب ها کسب میکنند. فروشگاه های فروش قالب هایی مانند WordPress هر روز بیشتر شده و طراحان زیادی به این شیوه کاری روی آورده اند.در طراحی قالب مجبور نیستیم رضایت مشتری های خاص را جلب کنیم و هیچ مهلت زمانی برای انجام کار وجود ندارد ، بنابراین  میتوانیم بهترین ایده هایمان را در هر کدام از کارهای جدید پیاده سازی کنیم . همچنین نداشتن مهلت زمانی برای انجام کارها بدین معناست که می توانیم بر روی مسائل و مشکلات تحقیق کنیم و ضمن یادگیری های جدید ، بهترین ره حل را انتخاب کنیم و نه سریعترین راه حل . 

۴٫فروش منابع گرافیکی

همانند فروش قالب و تم شما می توانید با فروش قطعه و کارهای گرافیکی کسب درآمد کنید . در واقع کمپانی بزرگ Envato که پدر کمپانی ThemeForest می باشد ، سایت GraphicRiver را به عنوان بازار خرید وفروش کارهای گرافیکی راه اندازی کرد . اغلب سایت های stock photo sites مانند iStockphoto به شما امکان فروش فایل های گرافیکی illustrations ، آیکون و وکتور را نیز می دهند . در مقایسه با کارهای سفارشی ، این کار از سود بیشتری برخوردار است چون شما نسبت به کار برای فقط یک مشتری در یک زمان ، با تعداد بسیاری از مشتریان و مخاطبان می توانید در هر لحظه مواجه باشید . همچنین اگر به دقت نیاز بازار را بسنجید و به اندازه کافی خوش شانس نیز باشید ، در آمد بسیار خوبی نصیب شما خواهد شد .

۵٫وبلاگ نویسی

تعداد بسیاری از وبلاگ های طراحی در سال های اخیر راه اندازی شده اند و جمعیت رو به رشدی از طراحان به صورت تمام وقت و یا پاره وقت وبلاگ نویسی را برگزیده اند. این وبلاگ ها حاوی مطالب جامع آموزشی ، مقالاتی در مورد مفاهیم طراحی ، طرح های الهام بخش ، ابزارها و منابع طراحی هستند .

۶٫سایت های عضوگیری

سایت های عضوگیری مانند Vandelay Premier یکی دیگر از راه های فروش منابع گرافیکی است . به جای فروش در بازرهایی مانند iStockphoto، GraphicRiver یا ThemeForest می توانید وب سایت عضوگیری خود را راه اندازی کنید و اقدام به فورش منابع گرافیکی ، قالب ها و تم های خود نمایید .مبالغی که از حق عضویت افراد کسب میکنیم ، به ما اجازه می دهد به طور مداوم کسب و کار خود را گسترش دهیم . با توجه به نرخ رشد کاربران جدید ، می توان فهمید محصولات جدید چقدر مفید واقع شده ، چه رویدادی بیشترین تاثیر را در رشد داشته و بسیاری از اطلاعات مهم دیگر . وفاداری کاربران از مسائل کلیدی در اینکار است . اگر خدمات ما مفید و کاربردی باشد کاربران اقدام به تمدید اشتراک خود میکنند . مزیتی این است که ، اگر ثبت نام های با محصولات پر ارزشی مرتبط باشد ، میزان درآمد این ماه ، نشان دهنده پایه درآمد از ماه آینده خواهد بود .

۷٫ فروشگاه منابع گرافیکی

راه اندازی یک فروشگاه منابع گرافیکی ترکیبی از فروش منابع گرافیکی در بازارهای فروش این منابع و راه اندازی سایت عضوگیری است . شما میتوانید منابع گرافیکی خود را مانند بازارهای فروش منابع به صورت جداگانه و یا به صورت بسته بندی مانند فروشگاه ها به معرض فروش بگذارید . بهترین قسمت فروش آنلاین منابع ، درآمد انفعالی است که تولید میشود . با وجود اینکه این نیازمند بسیاری از کارهای مقدماتی و اولیه برای جمع کردن تصاویر از وب و کار خوب بر روی آنهاست ، هنگامی که کار به پایان میرسد همه سختی ها فراموش میشود. اوایل فروش زیادی نخواهید داشت اما با کمی تبلیغ ، کمی صبر و داشتن محصولاتی که مردم به آنها نیاز دارند ، فروش مورد نظر آغاز خواهد شد

۸٫فروش Texture

برای طراحانی که از عکاسی لذت میبرند ، ساخت و فروش Texture (بافت) می تواند یک فرصت باشد . ساخت و فروش بافت در بسیاری از بازارهای بزرگ مانند iStockphoto و GraphicRiver انجام شده است. پس می تواند در فروشگاه و یا سایت عضوگیری شما نیز انجام شود . آنچه که باعث لذت بردن  از فروش بافت ها برای امرار معاش میشود ، دیدن احساس رضایت کامل طراحان از استفاده تصاویر در هزاران طراحی وحشت آور است . نکته عالی دیگر در مورد فروش بافت ها در سایت های مربوطه و وبلاگ شخصی درآمد انفعالی پشت فروش است .

درباره آموزشگاه نوین آی تی

همچنین ببینید

آموزش برنامه نویسی جاوا

نحوه نام گذاری متغییر های جاوا

مطلب جدیدی که در این آموزش قرار است فرا بگیریم نحوه صحیح نامگذاری متغیر ها ...

دیدگاهتان را بنویسید

علی طاهری آموزشگاه طراحی سایت نوین آی تی 021-88283800 info(@)novin-it.net