خانه / مقالات اموزشی / سئو / مدیریت لینک ها در seo
آموزش سئو
آموزش سئو

مدیریت لینک ها در seo

یکی از گام های مهم برای بهینه سازی سایت لینک کردن درون یک مطلب می باشد به گونه ای که به صفحه ای که در سایت به نام آن کلمه کلیدی است شما راهدایت کند. این لینک ها می تواند در افزایش بازدید و بهینه سازی سایت و سئو آن نقش بسزایی داشته باشد.

بعضی از لینک ها در قسمت نظرها و گفت و گوها گذاشته می شود که ممکن است حتی تاثیر منفی در رتبه سایت شما داشته باشد که شما با انتخاب گزینه nofallow به راحتی میتوانید حضورشان را بی اثر سازید. به نظر می رسد هنگمی که دو مدیر سایت از تبادل لینک بین یکدیگر آگاه باشند نتیجه مطلوب خواهد داشت. در این مبادله گاهی ممکن است هزینه ای نیز میان طرفین مبادله شود.

بعضی سایت ها نیز بطور رایگان پذیرای لینک ها و تبلیغات شما خواهند بود .سعی کنید برای بهبود رتبه سایت خود به تبادل لینک بپردازید . برای شروع یک ایمیل به مدیر سایت مورد نظر خود بفرستید و عنوان آن را طوری انتخاب کنید که در خواست شما مورد پذیرش قرار گیرد.

البته برای مدیریت لینک های خود می توانید از افزونه هایی که در دنیای اینترنت وجود دارد نیز استفاده کنید. یکی از این افزونه ها seo smart links است. شما براحتی می توانید آن را دانلود کرده و نصب کنید. با این کار شما متوجه خواهید شد که مدیریت لینک ها فراتر از لینک های یک وبسایت است. شما می توانید از افکت های مناسب و تصاویر مناسب برای لینک های متفاوت سایت خود در نظر بگیرید.

حتی می توانید لینک های وب سایت خود را دسته بندی کنید و به صورت خودکار کلمات کلیدی را پیدا کرده و لینک کنید و تعداد لینک ها را برای مطالب خود انتخاب کنید.

مواردی که هنگام ساختن دامنه باید به آن توجه نمود
موتورهای جستجو در الگوریتم خود لینک‌ها را به عنوان یک فاکتور مهم لحاظ می‌کنند. هر لینکی که به سایت داده می‌شود به عنوان یک رای مثبت برای آن سایت به شمار می‌آید. ولی باید بدانید همه‌ی لینک‌ها دارای ارزش یکسانی نیستند. لینکی که سایت‌ها با اعتبار بالا و رنکینگ خوب به سایت شما می‌دهند باارزش‌تر از سایر سایت‌هاست. در این قسمت با مواردی آشنا می‌شویم که هنگام ساختن لینک بد نیست به خاطر داشته باشید:

تنوع دامنه
بهتر است از یک دامین ده لینک داشته باشیم یا از ده دامین یک لینک(با تصور این که دامنه‌ها دارای ارزش یکسانی باشند)؟ بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد داشتن لینک واحد از ده سایت متفاوت بهتر است.

الگوریتم گوگل تجزیه و تحلیل تنوع دامنه از لینک‌های ورودی برای تعیین رتبه صفحه است. برای همین بهتر است لینک‌هایی که به سایت داده می‌شود از دامنه‌های متنوع باشد.

محتوای صفحه
لینک‌هایی که از سایت‌هایی مشابه با محتوای سایت مورد نظر هستند، دارای ارزش بیشتری هستند.

لینک‌های داخلی در مقایسه با لینک‌های خارجی
لینک‌های داخلی آن‌هایی هستند که دارای دامین مشابه می‌باشند و لینک‌های خارجی دامین متفاوتی دارند.

بنا بر این لینک‌های داخلی از لحاظ ارزش سئو یکسان هستند. ولی لینک‌های خارجی اهمیت بیشتری دارند.

محل لینک
موتورهای جستجو با توجه به این که لینک در بادی فوتر یا سایدبار باشد لینک‌ها را ارزش‌گذاری می‌کنند. لینک‌هایی که در متن اصلی باشند از لینک‌هایی که در ساید بار یا فوتر قرار گرفته‌اند ارزش بیشتری دارند چرا که شانس این که لینک با موضوع سایت و مطالب در ارتباط باشد بیشتر است.

نوشته‌ی لینک‌دار
نوشته‌ای که برای لینک دادن به یک وب پیج استفاده می‌شود و معمولا به رنگ آبی یا آندرلاین است. کلمه کلیدی که در این نوشته استفاده می‌شود می‌تواند رنکینگ سایتی که به آن لینک داده شده است را بالا ببرد. بنا بر این به جای استفاده از <اینجا> یا <کلیک> از کلمات کلیدی استفاده کنید.

متن لینک‌دار
منظور متنی است که برای پیوند به یک صفحه وب می‌باشد و معمولا به رنگ آبی و آندرلاین شده است. کلمه‌ی کلیدی مورد استفاده در این متن می‌تواند رتبه‌ی صفحه را برای این کلمه‌ی کلیدی بالا ببرد. بنا بر این به جای استفاده از این صفحه یا اینجا را کلیک کنید استفاده از کلمه‌ی کلیدی معنادار مناسب است.

تاکتیک‌های ساخت لینک
این تاکتیک‌ها به دو قسمت اصلی تقسیم می‌شود : ساخت لینک به صورت طبیعی و ساخت لینک به صورت دستی

وقتی کسی بدون دخالت شما به سایتتان لینک دهد به آن لینک‌دهی به صورت طبیعی گفته می‌شود. چنین رخدادی اکثرا زمانی اتفاق می‌افتد که شما سایت اطلاع‌رسانی یا خبری داشته باشید. کیفیت سایت شما به صورت اتوماتیک بازدید کننده‌ی بیشتری را جلب خواهد کرد.

در ساختن لینک به صورت دستی شما به مدیران سایر سایت‌ها اطلاع‌رسانی می‌کند و گاها چیزی در قبال لینکی که به سایت شما می‌دهند پرداخت می‌کنید.

ساختن لینک طبیعی
این مورد تماما به تولید محتوای سودمند برای بازدیدکنندگان مربوط است.

اولین بودن در نوشتن یک موضوع مشخص یا انتخاب موضوعات منحصر به فرد و سایر مواردی که توجه بازدیدکننده‌ها را جلب می‌کند (نظیر تصاویر و اینفوگرافیک‌ها) نیز به این پدیده کمک می‌کند.

ایجاد لینک به صورت دستی
گام اول برای ایجاد چنین لینکی یافتن سایت‌های مرتبط است. برای این کار می‌توان از پلاگین‌هایی نظیر ۰Mozbar browser plugin Chrome / Firefoxاستفاده کنید.

این نرم افزار سایت‌هایی که دارای پتانسیل ارتباط به سایت شما را دارند نشان می‌دهد. در عکس فوق سایت اولی و آخری مناسب برای لینک‌دهی هستند.

بعد از یافتن سایت مرتبط نوبت به ارتباط با وب‌مستر سایت مورد نظر است. یکی از راه‌کارهایی که وب‌مسترها استفاده می‌کنند نوشتن مطلب به صورت نویسنده‌ی مهمان در سایت مورد نظر است. این کار برای دو طرف سود دارد. صاحب سایت مطلب جدید برای کاربرانش خواهد داشت و نویسنده‌ی میهمان نیز لینک از سایت معتبر به سایت خودش ایجاد می‌کند.

اگر تولیدکننده‌ی محصول خاصی هستید می‌توانید محصولتان را به رایگان در اختیار وبمستر سایت مذبور قرار دهید تا تست کرده و نظرش را در این خصوص در سایت خود بنویسد و از این طریق لینک دریافت کنید.

همچنین می‌توانید اسپانسر تیم خبری یا ورزشی باشید. این تیم‌ها در سایتشان لینک شما را به عنوان اسپانسر قرار خواهند داد.

مدیریت لینک پروفایل
اگر لینک پروفایل مشکوکی داشته باشید ممکن است یک ضربه ی پنالتی از گوگل دریافت کنید. این به این معنی است که صفحه شما می تواند از نتایج جستجو به طور کامل ناپدید شود. برای جلوگیری از این کار ما نیاز به مدیریت لینک‌ها داریم.

تگ‌های nofollow
این تگ‌ها به موتورهای جستجو می‌گوید که این لینک‌ها را دنبال نکند. و به این ترتیب هیچ پیج رنکی به این لینک تعلق نمی‌گیرد. به وسیله‌ی این تگ می‌توان به گوگل دستور داد که از کلیه‌ی لینک‌ها یا فقط لینک واحدی چشم‌پوشی کند.

۰۰۱ Website
گوگل از وبمسترها می‌خواهد تا برای لینک‌های خروجی از این تگ استفاده کنند. همچنین از این تگ برای بخش کامنت‌ها نیز می‌توان استفاده کرد. بسیاری از اسپمرها هستند که سعی دارند از طریق کامنت برای خود لینک ایجاد کنند.

ابزار disavow
این ابزار می‌تواند لینک‌های داده شده به سایت شما را حذف کند. به بیان صحیح‌تر این ابزار به گوگل دستور می‌دهد که لینک‌هایی که به سایت شما داده شده را ایگنور کند.

اگر تعداد لینک‌های با کیفیت پایین که سایت شما را هدف قرار داده‌اند زیاد شود گوگل نسبت به آن حساس می‌شود و این برای رنکینگ سایت خوب نیست و ممکن است گوگل سایت را بلاک کند.

درباره آموزشگاه نوین آی تی

همچنین ببینید

آموزش برنامه نویسی جاوا

نحوه نام گذاری متغییر های جاوا

مطلب جدیدی که در این آموزش قرار است فرا بگیریم نحوه صحیح نامگذاری متغیر ها ...

دیدگاهتان را بنویسید

علی طاهری آموزشگاه طراحی سایت نوین آی تی 021-88283800 info(@)novin-it.net