خانه / مقالات اموزشی / چگونه طراح وب سایت شویم؟
جگونه طراح وب سایت شویم
جگونه طراح وب سایت شویم

چگونه طراح وب سایت شویم؟

قبل از انتخاب هر شغلی و بالطبع آن انتخاب رشته دانشگاه خوب فکر کنید و “مشورت” کنید. فرض ما بر این است شما الان در مرحله ای هستید که انتخاب کرده اید که یک طراح وب سایت یا Web Designer شوید. انتخاب شغل یکی از مهمترین و سخت ترین مراحل زندگی هر فرد است.

در اینجا فقط می خواهیم بگویم انجام هر کاری همت می خواهد، اگر شما همت زیاد در انجام کارها دارید می توانید کار طراحی سایت را شروع کنید! توجه داشته باسید به کسی طراح سایت گفته می شود که بتواند قالب سایت ها را خود و بدون کمک نرم افزاری طراحی کرده و بعد آن را به صورت داینامیک در بیاورد. در اینترنت افراد زیادی هستند که با این نر افزارها کار می کنند و ادعای طراحی سایت دارند.پشت کار داشته باشید و اطلاعات خود را بروز نگاه دارید. اگر فردی بی حوصله هستید و با کلمه خلاقیت هم میانه خوبی ندارید به شما انتخاب این شغل را پیشنهاد نمیکنیم.اما اگر فردی با اراده قوی، جستجوگر، خلاق و علاقه مند به طراحی و گرافیک هستید ورود شما را به قلمرو طراحان وب سایت خوش آمد میگوییم.اگر میخواهید در بازار پرتلاطم ایران حرفی برای گفتن داشته باشید خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم.

وحال مراحل یادگیری:

۱-یادگیری HTML

۲-یادگیری CSS

۳-یادگیری JavaScript

۴-یادگیری و آشنایی با نحوه کار کردن با نرم افزار DreamWeaver

۵-یادگیری Photoshop و کمی هم Flash

۶-آشنایی با استانداردهای طراحی وب سایت و بکارگیری آنها در طرحهای خود

۷-آشنایی با یکی از زبانهای برنامه نویسی (ASP، PHP، Asp.Net و…) و دیتابیس (Access،Sql،MySql)

۸-آشنایی و استفاده از تکنولوژیهای جدید (در حال حاضر مانند jQuery،Mootools و . . .)

۹-آشنایی با نحوه کارکرد یک CMS(مانند Joomla یا WordPress) و نحوه ایجاد تغییرات در آن

۱۰- مطالعه، مطالعه، مطالعه و . . . .

شما میتوانید در زمره بهترینهای طراحی وب سایت قرار بگیرید اگر که بخواهید. شما با دانستن و یادگیری این موارد میتوانید تمامی امور مربوط با ساخت یک وب سایت دینامیک را بصورت کامل در دست بگیرید و آنرا از ابتدا تا انتها پیش ببرید. البته به اینصورت نیست که اگر شما همه موارد بالا را ندانید کاری برای شما وجود نخواهد داشت، اما اگر میخواهید یک طراح وب سایت کامل و متخصص بشوید دانستن تمامی آنها ضروری به نظر میرسد.

میتوانید با دنبال کردن وب سایت ما که آموزش در این زمینه را دارد اینکار را به خوبی انجام دهیدتوجه داشته باشید که در صورتی که یکی از زبان های تحت سرویس وب را بلد نباشید در طراحی سایت همیشه محتاج دیگران خواهید شد! پس سعی کنید نیاز خود را برطرف سازید و به خودی خود یک طراح سایت شوید.

شرکت در دوره های طراحی وب سایت، خواندن کتابهای آموزشی، یادگیری از روی خودآموزهای تصویری (ویدئویی)، دنبال کردن آموزشها از روی وب سایتها و . . .(هرکس با توجه به وقت، توانایی و بودجه خود) میتواند شروع خوبی برای یادگیری طراحی وب سایت باشد.شما میتوایند با عضویت در فرومها و وب سایتهایی که در رابطه با طراحی وب سایت هستند و مشارکت در آنها به خود کمک کنید. سعی کنید بدنبال آموزش دادن بقیه باشید و بدنبال جواب سوالات آنها چراکه اینکار باعث میشود شما از هر کس دیگری بیشتر پیشرفت کنید

درباره آموزشگاه نوین آی تی

همچنین ببینید

آموزش برنامه نویسی جاوا

نحوه نام گذاری متغییر های جاوا

مطلب جدیدی که در این آموزش قرار است فرا بگیریم نحوه صحیح نامگذاری متغیر ها ...

دیدگاهتان را بنویسید

علی طاهری آموزشگاه طراحی سایت نوین آی تی 021-88283800 info(@)novin-it.net