خانه / معایب استفاده از پروتکل https
پروتکل https
پروتکل https

معایب استفاده از پروتکل https

پروتکل https : فاکتورهای مهمی در رتبه بندی سایت شما تاثیر دارد که برخی از ان ها تاثیر مثبت و برخی دیگر تاثیرات منفی دارد. فاکتورهایی که تاثیرات منفی بر رنکینگ سایت شما می گذارند، همان روش های غیرقانونی هستند که گوگل سریعا آن ها را شناسایی نموده و سایت استفاده کننده را جریمه می کند.

در میان روش هایی که تاثیر مثبت بر رنکینگ سایت شما می گذارد، هر روش و هر فاکتور، میزان تاثیر متفاوتی دارد که یکی از این فاکتورها استفاده از پروتکل https برای سایت است. مهمترین حسن استفاده از این پرتوکل، افزایش امنیت سایت است در نتیجه هم گوگل سایت شما را معتبر می داند و هم کاربران به دلیل مشاهده این پروتکل، به سایت شما اطمینان می کند.

معایب استفاده از پروتکل https

در زمانی که وبسمترها قصد دارند از پروتکل https برای سایت خود استفاده کنند، باید گواهی SSL خریداری کند پس از ان وبسمتر می تواند این پروتکل را بر روی سایت خود پیاده کند. اما در کنار تمام محاسن این فاکتور، نباید از معایب آن غافل بود. در این مقاله ما برخی مهمترین معایب پروتکل https را بیان خواهیم نمود :

سرعت لود سایت :

۱- اولین مشکل این پروتکل، سرعت بالا امدن سایت است یعنی به طور قابل محسوسی، سرعت سایت شما افت می کند به گونه ای که سایت برای برخی از کاربران باز نمی شود و این مسئله به ویژه زمانی که کاربر قصد باز کردن سایت بر روی گوشی را دارد بیشتر دیده می شود زیرا تمام اطلاعات سایت، کد گذاری شده است. لذا در زمانی که وبمستر قصد دارید از پروتکل https استفاده کند باید تمام جزئیات کار با آن را بداند تا سایت با بالاترین سرعت خود ادامه به کار کند.

هزینه سرویس SSL :

۲- هزینه راه اندازی این سیستم امنیتی بالا است لذ اگر شما چندین سال در سایت در حال فعالیت هستید و تجارت الکترونیکی دارید، این هزینه برای شما به چشم نمی اید ولی برای افراد تازه وارد، مسلما هزینه راه اندازی، بالا است.

اجرای سرویس SSL

۳- فردی که قرار است پروتکل https را در سایت خود اعمال نماید، باید با تمام جوانب فنی آن اشنایی داشته باشد تا هم قادر به راه اندازی این سیستم باشد و هم بتواند مشکل افت سرعت سایت را مدیریت کند لذا این کار برای افراد مبتدی که دانش کافی ندارند توصیه نمی شود مگر این که به سراغ یک سئوکار حرفه ای بروید تا پروتکل https برای سایت شما راه اندزی کند.

علی طاهری آموزشگاه طراحی سایت نوین آی تی 021-88283800 info(@)novin-it.net